Karolina Gaworska

Nów w Byku – zanurz się w bogactwie i przyjemności

Najbliższy nów w znaku Byka przyniesie Ci potrzebę odpoczynku i pomysł na intratny biznes. W nadchodzącym czasie dostarcz sobie uciech cielesnych i zmysłowych, a także zjedz coś dobrego.

Już 08.05.2024 będzie miał miejsce nów w Byku.Tego dnia w tym ziemskim i stałym znaku przebywać będzie nie tylko Słońce i Księżyc, ale również Wenus, Uran oraz Jowisz. Zatem energia Byka będzie intensywnie podkreślona.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Nów po byku

Nów w Byku, zatem będzie związany z przyziemnymi wartościami, zmysłowością, stabilnością finansową, poczuciem bezpieczeństwa i przywiązaniem do materialnych aspektów życia.

Tematy, jakimi szczególnie warto zaopiekować się z okazji nadchodzącego nowiu to:

Finanse i materialne bezpieczeństwo

To czas, aby skupić się na planowaniu budżetu, inwestycjach, oszczędzaniu lub zarządzaniu majątkiem. Może to być również korzystny moment na ocenę wartości materialnych w swoim życiu i zastanowienie się, czy nasze wydatki odzwierciedlają nasze rzeczywiste wartości. To również genialny moment na zmianę przekonań dotyczących pieniędzy oraz materialnego bogactwa w życiu. Jeśli chcesz zgłębić praktycznie ten temat, to tu zostawiam link do darmowego webinaru o przekonaniach dotyczących finansów.

nów w znaku byka

Matka natura

Byk to znak ziemi, więc nów w tym znaku może skłaniać do dbałości o naturalne otoczenie i łączenia się z naturą. Może to być dobry czas na prace ogrodnicze, spacery na świeżym powietrzu lub po prostu cieszenie się pięknem przyrody.

Wartości i wartościowanie

To dobry czas, aby zbadać swoje wartości i to, co naprawdę ma dla nas znaczenie. Możemy zastanowić się, czy nasze działania są zgodne z naszymi głębokimi przekonaniami i czy kierujemy się właściwymi celami życiowymi.

Rozwój materialny

Nów w Byku może być też korzystnym momentem na inicjowanie projektów biznesowych, zwłaszcza tych związanych z rzeczami materialnymi, budowaniem stabilnych fundamentów dla przyszłych sukcesów.

Przyjemności zmysłowe

Byk jest związany z przyjemnościami zmysłowymi, takimi jak dobre jedzenie, muzyka, sztuka i komfort fizyczny. Nów w Byku może być czasem, aby dać sobie zasłużoną przyjemność.

Czym jest przyjemność – ćwiczenie

Weź kartkę i odpowiedz na pytania, bez cenzurowania się, ograniczania i zastanawiania. Zapisuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Zbadasz tym samym swoje przekonania na temat przyjemności.

nów w byku

 1. Czym jest przyjemność?
 2. Co grzesznego\złego jest w doświadczaniu przyjemności?
 3. Jacy ludzie mają dużo przyjemności w życiu?
 4. Dlaczego ludzie wstydzą się przyjemności?
 5. W jakich obszarach życia odmawiasz sobie przyjemności?
 6. Dlaczego nie masz czasu/zasobów nawet na drobne przyjemności w życiu?
 7. Co by się stało najgorszego, gdybyś zaczęła regularnie doznawać w swoim życiu przyjemności Albo gdyby całe się stało przyjemnością? (odsuń odpowiedź, że to niemożliwe; szukasz blokujących Cię przekonań, więc załóżmy, że możliwe. Co w tym niebezpiecznego/złego, że całe życie byłoby przyjemnością?)
 8. A jeśli nauka może być przyjemna? Co jeśli życiowe lekcje mogą odbywać się przez przyjemność? A jeśli zarabianie może być przyjemne?
 9. Co by się stało najlepszego, gdybyś zaczęła pozwalać sobie na doświadczanie przyjemności w codziennym życiu?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Pomyśl przez chwilę, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś przyjęła przekonanie, że przyjemność uszlachetnia. Albo Mogę transformować siebie przez przyjemność. Odczuwanie przyjemności to mój obowiązek na ziemi. Przyjemność jest cnotą. Przyjemność jest dobra. Zmiany mogą być przyjemne. Jestem detektorem przyjemności w życiu. Ogrom przyjemności w moim życiu świadczy o mojej niebywałej przedsiębiorczości.

Wypisz 30–40 nowych przekonań o przyjemności.

Czy nie byłoby miło usiąść i wypić ciepłą kawę na tarasie? Rozkoszować się jej smakiem w promieniach słońca…? Ale aby sobie na to pozwolić, należy puścić postawę matki cierpiętnicy, która pije tylko zimną, bo ciągle coś jest do zrobienia, albo bizneswoman, która nie ma czasu na self care-duperele!

Serio? 10 minut na kawę, którą i tak wypijesz, tyle że zimną. Zatem kosztów nie liczę. Problemy czy to realne czy tylko w postaci prawdopodobnych zdarzeń, nie rozwiążą się od marudzenia i myślenia o nich. Więc zrób sobie 10 minut przyjemnej przerwy. Od swoich negatywnych również.

nów księżyca w znaku byka

Szczególne elementy nadchodzącego nowiu:

W trakcie nowiu zarówno Wenus, zwana małym benefikiem, jaki Jowisz, czyli wielki benefik, znajdować się będą w Byku. Do tego Uran, patron olśnień i niespodzianek. Jest to czas, w którym możemy wpadać na ciekawe pomysły, czy doznawać uranicznych olśnień, czy materializować nasze manifestacje, jednak warto pamiętać, aby konsekwentnie iść dalej.

I temu sprzyjać będzie Saturn robiący sekstyl do nowiu. Przypominający jak ważna jest konsekwencja. Choć warto pamiętać, że Byk jest znakiem stałym, co oznacza, że osoby z dominantą tego znaku bywają uparte i wytrwałe w dążeniu do swoich celów. Gdy zdecydują się na coś, trzymają się tego z determinacją i konsekwencją. I to kolejna lekcja sezonu Byka oraz nowiu w Byku. Mianowicie żelazna konsekwencja.

Twoje marzenia się nie urzeczywistnią, jeśli nie będą towarzyszyć im regularność i determinacja. Dyscyplina działania oraz MYŚLI. Nic nie da afirmowanie 30 minut afirmowania, jeśli przez pozostałe 23h 30 minut mówisz sobie, coś odwrotnego.

byk nów

Męskość i żeńskość

To również może być istotny temat nadchodzącego nowiu. Wenus, planeta reprezentująca kobiecość znajduje się w znaku swojego władztwa, czyli w Byku, a Mars odpowiadający za męski pierwiastek w Baranie, również w znaku swojego władztwa. Zatem może warto się pochylić nad podziałem na yin i yang. Czy jest on jeszcze zasadny? Czy pozwalam sobie na rozwijanie obu tych pierwiastków w sobie?

Najbliższy nów w Byku przyniesie Ci:

 • Potrzebę odpoczynku.
 • Chęć na poprawę stanu ogrodu lub roślin doniczkowych w domu.
 • Potrzebę stworzenia planu.
 • Olśnienia.
 • Pomysł na intratny biznes.
 • Gnuśność.
 • Lenistwo.
 • Przedsiębiorczość.
 • Pazerność lub zazdrość.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię nowiu w Byku?

 • Dostarcz sobie uciech cielesnych i zmysłowych.
 • Zjedz coś dobrego.
 • Doświadcz natury.
  Zastanów się nad swoją relacją z pieniądzem. Gdyby był on człowiekiem, jak wyglądałby Wasz związek? Czego od niego oczekujesz? Co mu oferujesz?
 • Zastanów się jakie wartości są dla Ciebie ważne i czy jest to widoczne w Twoim życiu (np. cenisz sobie zdrowie, ale palisz 4 paczki dziennie, to może jednak nie do końca jest to Twoja wartość).
 • Ustal priorytety i zastanów się, jakie KONKRETNE działania podejmiesz.

Jak użyć energii nowiu w Byku do pracy z ciałem?

 • Zadbaj szczególnie o kark, gdyż to część ciała, której Byk patronuje. Może masaż?
 • Rób to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności.
 • Jeśli możesz, wykonuj aktywności ruchowe na łonie natury.
 • Rozciągaj się.
 • Masuj, głaszcz się i przytulaj.

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to nów w znaku Byka jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor