Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w czerwcu w znaku w Koziorożca

Najbliższa pełnia w Koziorożcu będzie miała miejsce 24.06.2021 roku o godzinie 20:39. 

Stadny raczek bez stada nieboraczek

Pełnia Księżyca będzie miała miejsce na osi kardynalnego, ziemskiego Koziorożca oraz również kardynalnego, wodnego Raka. To, co łączy te dwa znaki, to tradycja. Rak jako 4 znak zodiaku, zawiadujący IV domem horoskopu i osią Immum Coeli, jest związany z korzeniami, z krajem i rodziną pochodzenia.

Archetyp ten pozbawiony korzeni i przynależności do danej grupy będzie w swym życiu dążył do stworzenia stada, w którym poczuje się bezpiecznie. Bezpieczeństwo bowiem jest dla niego wartością nadrzędną. Jednak gdy w człowieku dominuje ten archetyp, pojawia się silniejszy niż u innych strach przed byciem odmiennym, a w konsekwencji – odrzuceniem przez stado.

A dla każdego z nas na czysto zwierzęcym poziomie odłączenie od stada oznaczało minimalne szanse na przeżycie. Warto jednak zauważyć, że już nie żyjemy koczowniczo w plemionach i nawet gdy nasze stado nas odrzuci, to prędzej czy później spotkamy akceptujące nas stado, do którego będziemy genialnie pasować. Jednak zanim to nastąpi, musimy wybrać się w samotną drogę i wystawić się na różne doświadczenia, aby dowiedzieć się, kim nie jesteśmy. Dokładnie tak jak w bajce o brzydkim kaczątku. Polecam do tej historii wrócić z okazji pełni.

styczeń nów księżyca

Koziorożec, czyli kto?

Stworzenie, które nazwano Koziorożcem, posiadało tułowie kozła oraz ogon ryby. Na nieboskłon w takiej postaci wyniósł go sam Zeus. Miała to być nagroda za pomysłowość w ukryciu się przed tytanami w Nilu. Jednak nie tylko ta mitologiczna istota godna jest reprezentować X znak zodiaku. Amaltea – koza, która własnym mlekiem wykarmiła najważniejszego boga na Olimpie i której to róg stał się później rogiem obfitości, jest świetną metaforą dla łatwości, z jaką koziorożce, przedstawiciele najbardziej zaawansowanej fazy ziemskiej, zdobywają dobra materialne. Równie trafną przenośnią usposobienia tego znaku jest kozica górska, która w pełnej koncentracji, ostrożnie, lecz konsekwentnie, realizuje wytyczony cel. Niezależnie od terenu, na którym się znajduje.

W trakcie nadchodzącej pełni księżyca w tym znaku przebywać będzie Księżyc. Nie jest to dla tego ciała niebieskiego wygodna pozycja, znajduje się tu bowiem na wygnaniu, czyli nie może realizować całego swojego potencjału. Zatem będzie to powodowało, że w trakcie pełni odczujemy charakterystyczne napięcie, jednak dużo trudniej przyjdzie wielu osobom znalezienie ujścia dla tych emocji.

pełnia księżyca

Merkury wyszedł z retrogradacji!

Jupi! – można by rzec, jednak nie do końca, albowiem obecnie w retrogradację wszedł Jowisz i pozostanie w niej aż do października. Cofnie się tym samym znów do Wodnika. Zatem jeśli posiadasz jakieś ciała niebieskie w końcówce tego znaku, to zapewne pozytywnie to odczujesz. Obecnie w ruchu pozornie wstecznym znajdują się 3 planety, mianowicie: Jowisz, Saturn i Pluton, a niebawem dołączy do nich jeszcze Neptun.

Dla bacznych obserwatorów nieba pod kątem astrologicznym jest jasne, że najwięcej retrogradacji odbywa się w sezonie letnim. I nie jest to przypadek. Lato bowiem jest najbardziej słoneczną, jasną i rozwijającą się porą roku. Zatem warto brać przykład z natury i również dzielnie się rozwijać, aby już w sezonie pracowitej, jesiennej Panny móc zbierać plony z tego, co się teraz rozwija. Na tę okoliczność mam do zaprezentowania letnią promocję. Zima to czas odpoczynku i hibernacji, mamy więc jeszcze kilka miesięcy.

Dobry władca

Władcą nadchodzącej pełni będzie wspomniany wyżej Jowisz, planeta nazywana w astrologii wielkim benefikiem. Jednak jest to prawda jedynie połowiczna, ponieważ wedle swojej natury Jowisz zwiększa energię planety, którą aspektuje. I jak łatwo się domyślić, czasem może nastąpić powiększenie problemów. Obecnie nie musimy się tym martwić, ponieważ w trakcie pełni Jowisz będzie tworzył sekstyl do Księżyca i trygon do Słońca, a oba te aspekty uchodzą za pozytywne. Warto również dodać, że w horoskopie pełni wykreślonym na Warszawę Jowisz znajduje się w 2 domu astrologicznym. To tak, jakby pytał: Skoro jesteś taka mądra, to czemu jeszcze nie jesteś bogata? No właśnie, czemu? Odpowiedz sobie na to szczerze i pisemnie.

Relacje i kontakty

Najmocniejszym domem tej pełni jest dom 7 – naturalnie przypisany relacjom. Muszę kilka osób rozczarować, ponieważ nie oznacza to, że eks się odezwie, ani że kłótnie w toksycznej relacji się skończą. Ale może to być dla wielu wybitnie owocny czas na współpracę czy po prostu spędzenie czasu w miłym gronie i towarzystwie. Warto wyjść ze swojej norki, bo możliwe są okazje biznesowe.

Najbliższa pełnia księżyca przyniesie nam:

 • Potrzebę zrzucenia balastu
 • Bliżej nieokreślone smutki lub dołki
 • Walkę z tym, co nas kontroluje i manipuluje oraz tym, co nakłada na nas nacisk
 • Wyodrębnienie się i zaznaczenie siebie oraz swojego zdania w świecie
 • Potrzebę kontaktu z innymi oraz współpracy.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię tej pełni księżyca?

 • Obserwuj siebie i innych oraz bądź wyrozumiała.
 • Medytuj i uziemiaj się.
 • Zainteresuj się energią pieniądza i/lub dobrym gospodarowaniem finansami.
 • Zobacz, co blokuje Cię przed działaniem. Czy aby to nie Ty lub Twoje przekonania?
 • Czy czekasz na czyjeś pozwolenie na bycie szczęśliwą?
 • Dlaczego uważasz, że nie jesteś dostatecznie dobra?

 

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Dąż do równowagi. Równowaga w ciele wprowadzi harmonię w umyśle.
 • Testuj swoją pasywną wytrzymałość.
 • Zadbaj o kręgosłup, najbardziej koziorożcowy z elementów ciała.
 • Rozciągaj się – konsekwentnie i wytrwale.
 • Pracuj nad elastycznością, rozruszaj to, co zastałe.

Cudownej pełni. Karolina!


PortalYogi to Studio Jogi Najbliżej Twojego Domu! Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 300 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

dołącz do Studio

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor