Karolina Gaworska

Pełnia w Lwie – Urzeczywistnienie wizji

Najbliższa Pełnia w Lwie przyniesie Ci lenistwo oraz ochotę na rozpieszczanie siebie. W nadchodzącym czasie zastanów się nad swoimi najważniejszymi wartościami.

Już 25.01 czeka nas pierwsza pełnia w tym roku, mianowicie pełnia w dumnym i odważnym Lwie. Słońce znajdować się będzie w innowacyjnym i tolerancyjnym znaku Wodnika, a Księżyc w znaku kreatywnego i pewnego siebie lwa.

Koniecznie pobierz nasz darmowy e-book „Praktyczny przewodnik po księżycu”. Znajdziesz w nim ciekawostki o cyklu księżyca, jodze i astrologii.

Co ich łączy ?

Każda pełnia ze swojej natury jest wydarzeniem o dużym napięciu, gdyż światła (Słońce i Księżyc) są ustawione w nieharmonijnym aspekcie opozycji, który jest zwykle sprawdzą około pełniowego rozdrażnienia i bezsenności.

W czasie tej pełni warto zastanowić się nad następującymi tematem konfliktu (może jedynie pozornego) między indywidualizmem a wspólnotą:

 • Lwia część nas może czasami napotykać wyzwania, jeśli potrzeba
  uznania koliduje z pragnieniem równości i sprawiedliwości społecznej
  Wodnika.
 • Archetyp Wodnika z kolei może czasami musieć zbalansować swoją
  niezależność z potrzebą współpracy i zaangażowania społecznego.

Jak mogę być integralną częścią szerszej wspólnoty, jednocześnie kochając siebie i pozostając wierną swoim wartościom?

A co jeśli dbając o siebie, dbam o moją wspólnotę?

A co jeśli dbają o siebie, dbam o cały świat?

pełnia w lwie

Pewność siebie

Weź kartkę i odpowiadaj na pytania. Bez oceniania, bez zastanawiania się. Zapisuj wszystko to, co pierwsze przyjdzie Ci do głowy.

 1. Co społeczeństwo myśli o ludziach stawiających siebie na 1. miejscu?
 2. Co by się stało, gdyby każdy najpierw dbał o siebie? Gdyby każdy był spokojny i napełniony, nie oczekiwał napełnienia od innych?
 3. Gdy myślisz, że mogłabyś stawiać siebie w swoim życiu zawsze na pierwszym miejscu, to co czujesz?
 4. Dlaczego może Ci się nie udać?
 5. Co Cię w tym przeraża?
 6. Jak zareagowałaby na to Twoja mama/siostra/przyjaciółka?
 7. Jak zareagowałby na to Twój tata/brat/szef/mąż/eks?
 8. Co byś o sobie wówczas myślała?
 9. Jakie przekonania musisz porzucić, aby zacząć stawiać siebie na 1. miejscu w swoim życiu?
 10. Jak się wówczas będziesz czuła?
 11. W jaki sposób będzie wyglądał Twój wymarzony dzień, gdy staniesz się w końcu najważniejsza w swoim życiu?
 12. Jak będą wyglądały Twoje relacje, gdy zaczniesz stawiać siebie na 1. miejscu?
 13. Jaką decyzję podejmujesz?

Jeżeli już odpowiesz sobie na te pytania, wypełnij również quiz, który pomoże Ci znaleźć metodę pracy z ciałem dla siebie. Odpowiedz na 4 pytania, by otrzymać spersonalizowany program jogi lub medytacji dla Twoich potrzeb.

Inne aspekty

Jowisz planeta powiększenia będzie w trakcie pełni robiła aspekt kwadratury (wyzwanie/ motywacja/ uwieranie) zarówno do Księżyca, jak i Słońca w efekcie czego możemy mieć tendencje do przesady i przeceniania siebie, jednak ten aspekt może również zmotywować nas do wzrostu i opuszczenia miejsc, które już nie są dla nas wygodne i z których już wyrośliśmy.

Co więcej, będzie to bardzo dobry czas na zastanowienie się co dalej i na stworzenie planu finansowego na najbliższy czas, bowiem aż 3 planety osobiste znajdują się w Koziorożcu. Co więcej, rzeczony Jowisz będzie tworzył trygon do Wenus w Koziorożcu, zatem pochylenie się nad finansami, może być bardzo owocne w skutkach, gdyż sprzyja pragmatycznym sprawom i rozwiązaniom.

Jak zwykle, zanim porwiemy się na inwestycje czy odważne kroki, warto w pierwszej kolejności zbudować poduszkę finansową, czyli kwotę, która pozwoli nam na przeżycie 6 miesięcy bez pracy. Tu warto podkreślić, że odkładanie to nawyk. I nawet najmniejsza kwota się liczy.

Jako że Słońce znajduje się w miłującym wolność Wodniku, a Księżyc w przedsiębiorczym Lwie, można również zastanowić się, czego potrzebuję do uniezależnienia się finansowego lub wolności finansowej. Bo czasem chcemy mieć po prostu dużo, a nie zastanawiamy się po co i ile tak naprawdę byłoby nam potrzeba.

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem będzie koniunkcja Plutona i Księżyca, a tym samym opozycja Plutona do Księżyca, co może wprowadzać dynamiczną równowagę pomiędzy potrzebami emocjonalnymi a procesami transformacyjnymi.

pełnia w lwie

Pluton reprezentuje także kontrolę i siłę. W koniunkcji ze Słońcem te cechy mogą wpływać na podejście do życia, dając potrzebę kontroli nad własnym losem oraz skłonność do poszukiwania głębokich przemian w swoim życiu.

Pluton w Wodniku

Co więcej, Pluton od kilku dni znajduje się w znaku Wodnika i pozostanie w nim przez najbliższe 20 lat (z małymi przerwami).

Pluton w Wodniku to astrologiczne zjawisko, które niesie ze sobą potencjał głębokich transformacji społecznych i innowacji. Ostatni raz Pluton przebywał w Wodniku w latach 1777-1799, co przypadło na okres znany z rewolucji francuskiej i innych ważnych zmian społeczno-politycznych.

W obecnych czasach Pluton ponownie przechodzi przez Wodnika, a to może oznaczać dynamiczne przemiany w społeczeństwie. W trakcie poprzedniego przejścia w XVIII wieku nastąpiły rewolucyjne zmiany polityczne, społeczne i kulturowe, otwierając drogę do nowych idei i wartości.

Obecnie możemy spodziewać się podobnych tematów związanych z postępem społecznym, innowacjami technologicznymi, i dążeniem do równości. Pluton w Wodniku skłania do rewolucyjnych myśli i działań, zachęcając do przemyślenia tradycyjnych struktur i poszukiwania nowych form społecznego porządku.

pełnia

Warto zauważyć, że to także okres, w którym technologia może odegrać kluczową rolę w transformacjach społecznych. Innowacje, społeczne ruchy i postęp w dziedzinie nauki mogą stać się motorem zmian, a społeczeństwo może skierować swoją uwagę na kwestie związane z równością, wolnością i sprawiedliwością.

Aby wykorzystać ten okres, warto być otwartym na nowe idee, angażować się w społeczne inicjatywy, poszerzać horyzonty myślowe i być gotowym do zmiany. To doskonały czas na rozwijanie umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami, wspieranie innowacji społecznych oraz aktywne uczestnictwo w dyskusjach dotyczących postępu i równości. Pluton w Wodniku może być katalizatorem dla pozytywnych zmian społecznych, a my możemy być ich aktywnymi uczestnikami.

Najbliższa Pełnia w Lwie przyniesie Ci:

 • Skupienie na sobie i swoich sprawach.
 • Poczucie samotności i osamotnienia w najważniejszych sprawach i decyzjach.
 • Chęć życia w zgodzie ze sobą, ale i z innymi.
 • Lenistwo.
 • Ochotę na rozpieszczanie siebie.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni?

 • Zastanów się nad swoimi najważniejszymi wartościami.
 • Poddaj dokładnej analizie cenę, jaką musisz ponieść, aby żyć w zgodzie ze sobą. Czy jest ona naprawdę taka duża ?
 • Nie bój się swojej oryginalności.
 • Kreuj!
 • Wypisz swoje pragnienia, tylko SWOJE (nie rodziców, szefa itp.).
 • Zastanów się, jak możesz je osiągnąć, może są bliżej niż myślisz.
 • Ustal priorytety na najbliższy kwartał, uwzględniając swoje największe marzenia.

Pełnia w Lwie – jak użyć jej energii do pracy z ciałem?

 • ROZPIEŚĆ SIĘ!
 • Baw się!
 • Zadbaj o klatkę piersiową i piersiowy odcinek kręgosłupa , gdyż to archetypowo lwia część ciała.

Życzę Ci udanej pełni!

Jeżeli masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca, to pełnia w Lwie jest świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z jogą. Mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w PortalYogi – Studio Jogi Online. Wskakuj na matę i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor