Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Skorpionie – na granicy zmysłów

Pełnia będzie miała miejsce 27.04.2021 roku o godzinie 5:32 i odbędzie się na osi Byk-Skorpion na 7 °. 

Pełnia Księżyca po Byku

Choć Księżyc tej pełni znajdować się będzie w Skorpionie, to bezapelacyjnie jej dominującym znakiem jest Byk.

Bowiem to właśnie w znaku zodiakalnego rogacza znajduje się nie tylko Słońce, ale i Wenus, ascendent, Merkury, Lilith oraz Uran. Zatem aby bardziej świadomie przeżyć pełnię księżyca, warto zaznajomić się właśnie z tym archetypem zodiakalnym.

Żywiołem Byka jest ziemia, wiąże go ona nierozerwalnie ze sprawami materialnymi zwanymi nomen omen ziemskimi. Często jako wadę zodiakalnych cielaków podaje się zbytnie przywiązanie do efektów swojej pracy, czyli do pieniędzy.

Opisywany dziś znak jest uosobieniem Matki Ziemi, ciepłej, przyjaznej, karmiącej i dającej poczucie stabilności. Astrologiczny drugi dom, gdzie zwyczajowo mieszka Byk odpowiada temu, co posiadamy, jednak nie tylko w sferze materialnej, ale i duchowej.

Można w nim bowiem znaleźć zarówno system wartości, jak i zestaw form niematerialnych, na których będziemy budować. Naturalnym staje się w tym przypadku zamiłowanie do klasycznego luksusu oraz do przedmiotów wykonanych z materiałów naturalnych, takich jak złoto, srebro, drewno czy kamienie. Pastwiskowi burżuje zwykle gardzą plastikiem i tandetą. Mimo tak hedonistycznego nastawienia nie można im odmówić dobrego smaku i gustu. Rozmiłowani są oni nie tylko w rozkoszach dla oczu, ale i podniebienia.

pełnia księżyca

Pochwała cierpienia

Zarówno Byk, jak i Skorpion w zodiakalnym kole opowiadają o pieniądzachodczuwaniu. Skorpion o odczuwaniu bardziej emocjonalnym, a Byk sensualnym. Teoretycznie doznawanie zmysłami brzmi dobrze, ale w praktyce bywa już różnie. Zastanów się, ile razy w życiu słyszałaś, że cierpienie uszlachetnia, złoto w ogniu się hartuje itp. Nic tylko pójść do szpitala lub hospicjum i poinformować skręcające się z bólu dzieci i cierpiących dorosłych, że będą bardzo szlachetni. Nikt posiadający empatię tak nie zrobi. Co jednak nie przeszkadza Ci z masochistyczną wręcz radością dodawać sobie samej cierpień i trudności, w imię poczucia wyższości.

Warto, abyś zastanowiła się nad swoim osobistym cierpiętnictwem. W jakich sferach życia robisz coś, mimo iż boli i męczy, odmawiasz sobie przyjemności, a później z dumą i zmęczeniem opowiadasz, że nie masz na nic czasu, że jesteś taka zmęczona itp.

Co daje Ci taka postawa? Poczucie bycia zapracowaną, potrzebną, ważną? Czy jesteś gotowa to puścić w imię szczęśliwego życia?

Ale gdyby wychowano nas bez pochwały cierpienia, bez tego przekonania, że przyjemność jest grzeszna, to i krnąbrność, i w szczęście w narodzie byłoby większe. A do tego nie można dopuścić.

Przyjemność

Zodiakalnemu Bykowi patronuje Wenus, czyli planeta piękna i przyjemności.

Małe ćwiczenie:

Weź kartkę i odpowiedz na pytania, bez cenzurowania się, ograniczania i zastanawiania. Zapisuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Zbadasz tym samym swoje przekonania na temat przyjemności.

 1. Czym jest przyjemność?
 2. Co jest grzesznego\złego w doświadczaniu przyjemności?
 3. Jacy ludzie mają dużo przyjemności w życiu?
 4. Dlaczego folgowanie sobie, dostarczanie sobie wielu przyjemności jest oznaką słabości czy egoizmu?
 5. Dlaczego ludzie wstydzą się przyjemności?
 6. W jakich obszarach życia odmawiam sobie przyjemności?
 7. Dlaczego nie mam czasu/zasobów nawet na drobne przyjemności w życiu?
 8. Czy to jest prawda zgodna z Twoją duszą?

Pomyśl przez chwilę, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś przyjęła przekonanie, że przyjemność uszlachetnia. Mogę transformować siebie przez przyjemność. Zmiany mogą być przyjemne. Jestem detektorem przyjemności w życiu. Ogrom przyjemności w moim życiu świadczy o mojej niebywałej przedsiębiorczości.

Wypisz 30–40 nowych przekonań o przyjemności.

Czy nie byłoby miło usiąść i wypić ciepłą kawę na tarasie? Rozkoszować się jej smakiem w promieniach słońca…? Ale aby na to sobie pozwolić, należy puścić postawę matki cierpiętnicy, która pije tylko zimną, bo ciągle coś jest do zrobienia, albo bizneswoman, która nie ma czasu na self care- duperele!

Serio? 10 minut na kawę, którą i tak wypijesz, tylko że zimną. Zatem kosztów nie liczę.

 • Dlaczego sobie nie pozwalasz?
 • Co się stanie najgorszego, gdy sobie pozwolisz?
 • A co najlepszego?

Czy jesteś gotowa puścić to, co taka obdarta z przyjemności postawa Ci daje? Jestem taka ważna, taka potrzebna, taka zmęczona… Czemu jeszcze nikt nie zaproponował mi, abym usiadła i odpoczęła… tylko abym mogła odmówić, twierdząc, że to dla słabych. A jak nikt nigdy nie zaproponuje i nie zauważy? Ty będziesz ciągle się krzątać, coraz bardziej sfrustrowana i samotna.

Czy jesteś gotowa to puścić?

Więc puść z wydechem.

Możesz tej techniki tak jak i pracy z pytaniami, użyć do dowolnych interesujących Cię tematów.

Szara eminencja

Jako że pełnia jest w Skorpionie, ogromnym nietaktem byłoby ten znak pominąć. Jednak Skorpion lubi działać zza węgła i woli być schowany, więc pewnie by się nie obraził. Planety w Byku w trakcie nadchodzącej pełni będą ogromną przeciwwagą dla Księżyca. Jego wpływ dzięki temu może być wbrew pozorom jeszcze intensywniejszy. Księżyc w Skorpionie motywuje do penetracji swojego świata wewnętrznego, co też z okazji pełni w Skorpionie polecam.

Co tam, panie, w kosmosie?

Saturn przebywa w Wodniku. Nic nowego, jest tam od roku i jeszcze ok. roku tam pozostanie. Ale co ciekawe, w dniu pełni księżyca będzie tworzył kwadraturę do Słońca i kwadraturę do Księżyca, czyli stworzy się na niebie półkrzyż. Dodając do tego Urana w okolicy Słońca. Jedno jest pewne, spokoju nie będzie. Pewnie pojawią się ciekawe pomysły i przemyślenia, jednak może zabraknąć nam sił do podjęcia działań. Jednak pomysły polecam zapisywać.

pełnia księżyca

Najbliższa pełnia księżyca przyniesie Ci:

 • Ogrom emocji
 • Chaos uczuciowy
 • Ciekawe pomysły
 • Podjęcie próby zrozumienia siebie (traum), szczególnie dotyczących dzieciństwa i szeroko rozumianej misji życia oraz kariery
 • Wybitne zainteresowanie się TABU
 • Otwarcie się na zmysłowość
 • Ogromną empatię
 • Wrażliwość
 • Głębię doznań
 • Potrzebę odpoczynku.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię tej pełni księżyca?

 • Czuj!!! Smak, fakturę, dotyk…
 • Pozwól sobie na małe lub duże przyjemności. Ciepłą kawę, smaczne jedzenie, chwilę na słońcu.
 • Słuchaj siebie, swoich uczuć i intuicji.
 • Obejrzyj film „Czekolada” z 2000 roku lub inny, lekki przyjemny, zmysłowy… (Możesz podzielić się propozycjami filmowymi w komentarzu).
 • Otwórz się na doznania zmysłowe.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • TRE
 • Poświęcenie uwagi lędźwiowemu odcinkowi kręgosłupa
 • Tantra
 • Szukanie przyjemności cielesnych, pobudzających wszystkie zmysły
 • Mapping yoni
 • Ćwiczenie mięśni pochwy (naturalnie, jeśli pochwę posiadasz :))
 • Budowanie stabilności i wytrzymałości ciała
 • Rozpieszczanie siebie.

Jeśli pragniesz otworzyć się na więcej przyjemności i przyjmowania w swoim życiu, to serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą mojego kursu rozwojowego Wenus, czyli seks, kasa i przyjemność.

Cudownej pełni!

Karolina


Pełnia księżyca to dobry czas na zmiany… dołącz do PortalYogi – jest to Studio Jogi w Twoim domu. Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 300 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

dołącz do Studio

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową. Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

decor